CZ EN

O ranči

28
Únor
2013

Velikonoce na Ranči

Přidal: Přidáno: 28.02.2013 10:17:07 Počet shlédnutí: 1436

Chcete strávit velikonoční prázdniny s koňmi? Více najdete v rubrice O Ranči - Akce

Čtěte více...

25
Leden
2013

Koně na prodej

Přidal: Přidáno: 25.01.2013 18:33:11 Počet shlédnutí: 2077

Doplněna rubrika koně na prodej.

Čtěte více...

PF 2016

PF 2016

Do nového roku s úsměvem:)

O ranči

Ranc IxionNajdete asi 10 km od Písku na polosamotě u lesa. Velký dům na kopci pod kterým se na 26 ha popásá stádo černých koní  je už z dálky nepřehlédnutelný

 

Chov Mérenských koní je hlavní doménou Ranče Ixion. Aby se zde koně cítili jako doma ve Francii, jsou celoročně venku na pastvinách, pouze v zimě se krmí senem. V červnu se do stáda chovných klisen vypustí plemenný hřebec a stráví s nimi cca 2 měsíce, kdy si je sám dle vlastního uvážení připouští. Spolu s nimi jsou tam samozřejmě i čerstvě narozená hříbátka, která se rodí v průběhu května také venku v přírodě. Klisny rodí sami bez problémů a většinou ráno už hříbě pobíhá okolo maminy. Zbytek roku tráví hřebec na pastvě s mladými dorostenci nebo s valachy. Mladé klisny ( od 1 roku) jsou přes zimu se stádem a přes léto na oddělené pastvě. Během letních prázdnin, kdy je hlavní turistická sezona a klisny jezdí na vyjížďky zůstávají 2-3 měsíční hříbátka už většinou zcela dobrovolně na pastvině se zbytkem stáda.

Říká se, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu, ale i pohled ze země na stádo pasoucích se koní, na dovádějící hříbata nebo „koňské námluvy" může být balzámem na duši, jak se u nás na Ranči můžete přesvědčit.

Krom koní se zde můžete seznámit i s dalšími hospodářskými zvířaty. Potkáte zde České hnědé kozy, Kamerunské ovečky, Mangalici - maďarská pastevní prasata, či slepice francouzského plemene Marans.

Život v kontaktu s přírodou. Ale hlavní , co se snažíme přinést našim návštěvníkům do dnešní uspěchané doby je klid, pohoda a přátelská atmosféra.